









Kask rowerowy Full Face 100% Aircraft 2
- Wymiary: 280 x 210 x 150 mm
- Waga produktu: 292 g
Lekki, ale bardzo wytrzymały kask fullface w popularnym, średnim rozmiarze? 100% AIRCRAFT 2 stworzono z myślą intensywnej jeździe w Enduro i downhillu, gdzie nie ma miejsca na błędy, a ochrona głowy jest priorytetem. Karbonowa skorupa, wygodna wyściółka i świetna wentylacja zmniejszają ryzyko wypadku, a grube polistyrenowe wypełnienie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Ten model to wybór mistrza świata w downhillu z 2020 roku – Reece’a Wilsona.
Najważniejsze cechy
Materiały wysokiej jakościKarbonowa (włókno węglowe) powłoka jest sztywna, odporna, ale przede wszystkim bardzo lekka. Idealnie współgra z wieloelementowym wykończeniem z formowanego wtryskowo w opatentowanym procesie tworzywa sztucznego. Energię uderzenia pochłania dwugęstościowy polistyren ekspandowany. Całość pokryta jest wysokiej jakości lakierem odpornym na zadrapania i obicia, których w DH nie brakuje.
Do intensywnego użytkuUstaw go idealnie dzięki dokładnemu mechanizmowi dopasowania i wielopunktowej regulacji wizjera, która pozwala dostosować otwór do gogli. W efekcie możesz liczyć na maksymalną widoczność, a przed słońcem chroni regulowany daszek. 20 dużych otworów wentylacyjnych pozwala skórze głowy oddychać, do tego antybakteryjną, wewnętrzną wyściółkę kasku AIRCRAFT 2 można bez problemu prać.
Bardzo wygodnyPewnie i nieruchomo leżący na głowie kask to podstawa kontroli nad sytuacją w kolarstwie zjazdowym. Miękka wyściółka i równomiernie rozłożony nacisk sprawiają, że skupisz się w stu procentach na singlu.
Potwierdzone bezpieczeństwoNowoczesne technologie i intensywne testowanie zapracowały na certyfikację. Kask spełnia normy ASTM (F1952-15), CPSC (16 CFR 1203), oraz CE (EN 1078:2012+A1:2012).
Technologie
SmartShock
Nowoczesny system, który powstał z myślą o kaskach rowerowych, ale sprawdza się równie dobrze w zabezpieczaniu innych partii ciała. W przypadku kasków składa się z 14 polimerowych amortyzatorów umieszczonych między wewnętrzną a zewnętrzną warstwą. Ich zadaniem jest same pochłanianie energii oraz rozproszenie jej równomiernie, nawet jeśli uderzenie nastąpiło mocno ukośnie.
Z kolei ochraniaczom pozwala błyskawicznie absorbować siłę uderzenia, przenoszoną na rowerzystę w momencie upadku – energia jest natychmiastowo „rozładowywana”. Nie koncentruje się więc w jednym punkcie ciała, zmniejszając ryzyko odniesienia poważnej kontuzji.